
Wist je dat er films zijn met meer dan 10 nominaties die met volledig lege handen naar huis gingen? Het overkwam Steven Spielberg met The Color Purple (1985); 11 nominaties, 0 beeldjes. Ook La La Land (2016) zorgde voor een legendarisch Oscar-moment toen de film per ongeluk als winnaar werd uitgeroepen, om de prijs alsnog te moeten afstaan aan Moonlight.
Aan de andere kant zijn er de grootverzamelaars. The Lord of the Rings: The Return of the King wist elke nominatie te verzilveren en nam 11 Oscars mee naar huis. Daarmee deelt het de troon met Titanic (1997) en Ben-Hur (1959).
Bekijk de (bijna) Oscar winnaars bij KPN
- Sinners: De grote favoriet zie je bij KPN via Pathé Thuis of HBO Max.
- The Lord of the Rings: The Return of the King: Inbegrepen bij Prime Video, te zien op HBO Max of te huur bij Pathé Thuis.
- Titanic: Inbegrepen bij Disney+ of te huur bij Pathé Thuis.
- La La Land & The Color Purple: Te zien bij Prime Video of te huur via Pathé Thuis.
Wist je dit over 'Oom Oscar'? Het 34 cm hoge beeldje is een vergulde ridder op een filmrol. De vijf spaken op de rol staan voor de vijf takken van de industrie: acteurs, regisseurs, producenten, technici en schrijvers. De naam? Die danken we waarschijnlijk aan bibliothecaresse Margaret Herrick, die in 1931 riep dat het beeldje sprekend op haar "oom Oscar" leek.