In de reeks Digital Heroes, een samenwerking van kpn met FD en BNR, gaan kpn-experts samen met John van Schagen in gesprek met de digitale koplopers van zakelijk Nederland. Over hoe zij de digitale toekomst van het bedrijf vormgeven. Of het nu gaat om de cloud, de werkplek, internet of things, digitalisering in de zorg of security. Hoe gaan ze te werk? Met welke vraagstukken zijn ze bezig en hoe lossen ze die op? Welke technologieën gebruiken ze en hoe zorgt dat ervoor dat het bedrijf toekomstbestendig is?
DIGITAL HEROES #11: Slimmer samenwerken
Het kantoor wordt steeds meer een ontmoetingsplek. Het echte samenwerken tussen collega's verschuift naar online, ook als de coronacrisis straks weer achter de rug is.

Luister de podcast ook via: BNR app - iTunes - Spotify - RSS
DIGITAL HEROES #10: Cybercriminelen geen kans
Bij Imbema hebben ze de digitale beveiliging van hun netwerk goed voor elkaar. Zo goed zelfs dat het de eigen IT-manager moeite kost om zogenaamde spam-mailtjes te sturen die de bewustzijn van medewerkers moet vergroten.

Luister de podcast ook via: BNR app - iTunes - Spotify - RSS
DIGITAL HEROES #9: Altijd doorrijden dankzij 5G
Nederland maakt kennis met 5G. In Almelo doen ze daar al langer ervaring mee op, met de inzet van slimme verkeerslichten. Die zorgen er onder meer voor dat hulpdiensten sneller bij een ongeval zijn.

In vijf zogeheten FieldLabs door heel Nederland experimenteert KPN samen met technologiepartners al een poosje met 5G-toepassingen. Denk aan zelfrijdende voertuigen, intelligentie transportsystemen en de inzet van drones voor gewasbescherming.
Luister de podcast ook via: BNR app - iTunes - Spotify - RSS
DIGITAL HEROES #8: Thuiswerken bij GBLT
Net als bij veel andere organisaties in Nederland werken ook de ongeveer 180 medewerkers van GBLT deze maanden thuis. En wat blijkt? Dat gaat verrassend goed. En veilig.

GBLT stapte in september van het afgelopen jaar over op KPN Werkplek. Volgens Blankvoort een noodzakelijk stap, omdat zijn organisatie voor de eigen IT-infrastructuur té afhankelijk was geworden van twee interne medewerkers. 'Nu kunnen we snel op- en afschalen en is ook de security in goede handen', aldus Blankvoort. Het thuiswerken smaakt volgens hem naar meer.
Luister de podcast ook via: BNR app - iTunes - Spotify - RSS
DIGITAL HEROES #7: De datadriven werkplek
De datagedreven werkplek verovert Nederland in rap tempo. Steeds meer organisaties ontdekken hoe ze met de inzet van data de werkprocessen van medewerkers kunnen optimaliseren.

Wat deze nieuwe manier van werken medewerkers oplevert? Veel, zo blijkt. Zij kunnen bijvoorbeeld automatisch de juiste bestanden met elkaar delen. En dat niet alleen, ook krijgen ze meer inzicht in hun meest productieve uren van de dag en zijn er hulpmiddelen om voortdurend hun prestaties te verbeteren. Zo vertelt Niezink over zijn ervaringen met Microsoft Insights, een tool die hem helpt om meer grip te krijgen op zijn taken en op die manier productiever te worden.
Luister de podcast ook via: BNR app - iTunes - Spotify - RSS
DIGITAL HEROES #6: Thuiswerken
Miljoenen Nederlanders werken deze weken noodgedwongen thuis, als gevolg van het corona-virus. Hoe organiseer je dat als bedrijf?
Toch is technologie niet het enige aspect waarmee rekening moet worden gehouden bij thuiswerken. Minstens net zo belangrijk is de manier waarop medewerkers daarmee omgaan en wat het met ze doet, zo legt Kelder uit. Naar kantoor gaan zorgt nu eenmaal voor een zekere structuur en dat missen veel mensen nu. Ook denkt Kelder dat de corona-crisis voor een blijvende verandering zorgt in de manier waarop in Nederland naar thuiswerken wordt gekeken. Hij noemt het zelfs een gamechanger...
Luister de podcast ook via: BNR app - iTunes - Spotify - RSS
Lees ook het artikel op FD.nl: 'Zo werk je succesvol samen vanuit huis'
DIGITAL HEROES #5: Zorg
'We hebben de impact van de cloud op de zorgprofessionals onderschat'

In deze podcast duiken John en Marieke in de wereld van de digitale zorg. Die ontwikkelingen gaan ontzettend snel en het is voor veel zorginstanties dan ook een flinke kluif om die allemaal bij te benen. Bij Lievegoed hebben ze er daarom bewust voor gekozen om de IT-infrastructuur uit te besteden. 'Zodat wij ons kunnen focussen op datgene waar we echt goed in zijn, namelijk goede zorg verlenen', vertelt Philip.
Luister de podcast ook via: BNR app - iTunes - Spotify - RSS
Lees ook het artikel op FD.nl: 'We hebben de impact van de cloud op zorgprofessionals onderschat'
DIGITAL HEROES #4: Werkplek
De transitie van de NS naar de moderne werkplek

In deze podcast duiken John en Marieke in de wereld van de werkplek. Grote, traditionele kantoortuinen zijn duidelijk iets van vroeger. Anno 2020 is de werkplek een combinatie van diverse soorten apparatuur en applicaties vanuit de cloud. Tijd en locatie zijn niet langer leidend. Zo zijn machinisten en monteurs tegenwoordig uitgerust met een iPad en worden OV-chipkaarten in de trein gecheckt door een conducteur met een smartphone. Maar hoe organiseer je dat allemaal?
Luister de podcast ook via: BNR app - iTunes - Spotify - RSS
Lees ook het artikel op FD.nl: 'We werken allemaal samen aan hetzelfde succes'
DIGITAL HEROES #3: Security
'Het bedrijf is volop aan het digitaliseren en stuit daarbij ook op nieuwe veiligheidsuitdagingen'

In deze podcast duiken John en Marieke in de wereld van security. En daar is voldoende aanleiding voor. Bijna de helft van de Nederlandse bedrijven heeft de afgelopen jaren immers te maken gehad met een virus of malware. Alleen al in 2018 jaar werden bijna 21.000 datalekken gemeld. Toch denken veel ondernemers, directeuren en managers nog steeds... dat overkomt alleen een ander.
Luister de podcast ook via: BNR app - iTunes - Spotify - RSS
Lees ook het artikel op FD.nl: 'Cybersecurity: ‘Bedrijven moeten meer van elkaar leren'
DIGITAL HEROES #1: Internet of Things
'IoT verbetert de processen bij onze klant en bespaart hen geld'

Maarten Visser, oprichter Visser Assen
In deze podcast duiken John en Marieke in de wereld van het Internet of Things (IoT). Marieke Snoep schetst de voorwaarden van een IoT-toepassing en laat zien welke verschillende businessmodellen er zijn. Maarten Visser gaat in op het ontwikkelproces van zijn BouwTag. Hij vertelt verder nog hoe hij van zijn innovatie een verkoopklaar product wist te maken. Miljarden apparaten over de hele wereld die dankzij een internetverbinding met elkaar communiceren. Dat klinkt als iets voor in de toekomst, maar het voorbeeld met de BouwTag laat zien dat het nu al kan en niet is voorbehouden aan enkel grote tech-bedrijven. Ook mkb'ers kunnen ermee aan de slag.
Luister de podcast ook via: BNR app - iTunes - Spotify - RSS
Lees ook het artikel op FD.nl: 'IoT verbetert de processen bij onze klanten en bespaart hen geld'