Juriaan Vermolen (Onited): “We zijn een IT- en telecompartner die continu meedenkt”

“Onze rol is die van businesspartner”, vertelt Jeanôt Muller, Sales Director bij Onited. “We zoeken altijd naar de beste oplossing voor de klant en kijken daarbij naar het totaalplaatje: hoe ziet de IT-infrastructuur eruit, wat werkt goed, en waar liggen verbeterkansen? Het gaat ons niet om producten verkopen, maar om IT die echt bijdraagt aan de doelen van onze klanten.”
Met 450 medewerkers, 12 vestigingen en honderden klanten verspreid over Nederland heeft Onited een stevige basis. De klantenkring varieert van eenmanszaken tot organisaties met meer dan vijfduizend medewerkers. Die brede schaal vraagt om flexibiliteit én specialistische kennis.
Onited startte in 2016 als Arcus IT Group met een duidelijke strategie, vertelt Juriaan Vermolen (CCO, Onited): “We wilden landelijke dekking bieden en overal waarde toevoegen voor onze klanten. Door gerichte overnames, waaronder Infradax, JSR, Akiet, Tempero, Infradax Overheid en recent Surelock, zijn we uitgegroeid tot een landelijk dekkend netwerk met gespecialiseerde teams.”
Vaste contactpersoon
Belangrijk onderdeel van Onited’s bedrijfscultuur is een no-nonsense-aanpak en persoonlijke service. “Klanten krijgen bij ons een vaste contactpersoon die hun situatie goed kent. Voor grotere organisaties stellen we zelfs klantteams samen – met servicedeskmedewerkers, engineers en projectmanagers – zodat we op alle niveaus kunnen schakelen”, vertelt Jeanôt.
Die persoonlijke benadering verrast klanten nog weleens. “Ze verwachten misschien een standaard IT-leverancier, maar krijgen een partner die continu meedenkt. Niet pas als er iets misgaat, maar vanaf het begin. We houden proactief contact, geven advies over security of Microsoft-licenties en kijken waar de klant kosten kan besparen. Onze dienstverlening bestaat niet uit een mailtje met de boodschap ‘je licenties worden duurder’, maar we onderzoeken in zo’n geval of en waar het slimmer kan. Klanten waarderen die aanpak.”
Zo schakelen klanten Onited bijvoorbeeld in voor nieuwe devices, werkplek-oplossingen, maatwerksoftware én adoptietrainingen voor medewerkers. Soms zelfs in één project, dat Onited moeiteloos kan oppakken door de brede expertise die ze in huis heeft.
Uitwisselen van kennis
Nieuwe klanten merken snel hoe Onited werkt. “We beginnen met een inventarisatie en een scan, gevolgd door advies en een concreet voorstel”, legt Juriaan uit. “De accountmanager blijft tijdens het hele traject betrokken, samen met een team van specialisten dat zorgt voor een vlotte implementatie en beheer. We sluiten aan bij de volwassenheid van een organisatie. Bij de ene klant begeleiden we de directeur persoonlijk, bij de andere praten we met een goed geïnformeerde IT-afdeling.”
Binnen Onited is uitwisseling van kennis daarom belangrijk. Jeanôt: “We hebben bijvoorbeeld een content center. Daarin komen medewerkers met extreem veel kennis over bepaalde zaken samen om te sparren over uitdagingen waar zij tegen aanlopen. En ook bij de servicedesk maken mensen gebruik van elkaars expertise. Weten medewerkers in Amersfoort iets niet, dan vragen ze rond en blijkt misschien dat er in Zwolle iemand eerder tegen dat probleem is aangelopen. Zo kunnen we onze klanten sneller helpen.
Niet alleen binnen de organisatie maakt Onited slim gebruik van die ‘netwerkkracht’. Ze koppelt ook klanten aan elkaar, zodat die kunnen leren van elkaars ervaringen en meer te weten kunnen komen over nieuwe ontwikkelingen in elkaars branches. Dat gebeurt bijvoorbeeld op de jaarlijkse klantendag, met kennissessies en veel mogelijkheden om elkaar te spreken.
Uitdagingen in alle sectoren
Dat delen van kennis en expertise komt ook terug in het business parrtnerschap met KPN. Jeanôt: “We nemen een groot deel van onze licenties via KPN af en sparren regelmatig over nieuwe oplossingen. Hun marktkennis vertalen wij weer naar concrete meerwaarde voor onze klanten.”
Onited heeft gekozen voor branchespecifieke dienstverlening, onder meer in zorg, overheid, industrie en zakelijke dienstverlening. “Als we de branche kennen, kunnen we echt meedenken. We weten bijvoorbeeld hoe belangrijk het is voor huisartsen dat belverkeer direct wordt gekoppeld aan hun informatiesysteem. Bij accountants draait het juist om correcte tijdregistratie. Maar er zijn natuurlijk ook uitdagingen die in alle sectoren terugkomen: security en certificering bijvoorbeeld. En AI natuurlijk”
Ook bij dat laatste draait het bij Onited zeker niet om het ‘wegzetten’ van tools, benadrukken Juriaan en Jeanôt. “Wij bieden klanten geen AI-tool aan en zeggen dan: succes ermee. We kijken naar de situatie, zorgen dat data en security op orde zijn, en trainen medewerkers. Uiteindelijk geldt ook hierbij dat we een persoonlijke adviseur willen zijn die weet waar de klant behoefte aan heeft. Want alleen dán kunnen ondernemers zich richten op datgene wat echt telt: ondernemen.”