HomeGlasvezelnetwerkAlles over glasvezelAlles over je afspraak met de technisch voorbereider
Labels:

Alles over je afspraak met de technisch voorbereider

01-01-2025
2 min
Twee KPN monteurs staan buiten en overleggen over de aanleg van glasvezel
We leggen glasvezel aan in de buurt. Binnenkort komen we langs om te kijken hoe we het gebouw het beste kunnen aansluiten op glasvezel. Op deze pagina leggen we je uit wat je kan verwachten en hoe je je kan voorbereiden op de afspraak met de technisch voorbereider.

Dit komen we doen

De aannemer met wie we samenwerken maakt een afspraak met de contactpersoon van de VvE of verhuurder. Daarvoor hebben we eerst de contactgegevens van de VvE nodig. De technisch voorbereider van de aannemer komt langs in het gebouw en kijkt samen met de betrokkenen hoe het gebouw het beste kan worden aangesloten op glasvezel. Hiervoor hebben we toegang nodig tot gezamenlijke ruimtes en een paar woningen. Zo kijken we hoe we het gebouw kunnen aansluiten met zo min mogelijk overlast voor de bewoners. We leggen in een document vast hoe we dit doen. Na akkoord met de aanlegmethode, wordt het document ondertekend en teruggestuurd. De voorbereiding is dan klaar. We maken een planning voor het aansluiten van het gebouw.

Zo bereid je je voor

Tijdens de afspraak hebben we toegang nodig tot de centrale ruimtes van het gebouw. We kijken vaak in de meterkast en/of kelders. Het is dus belangrijk dat we hier makkelijk bij kunnen komen. Daarnaast hebben we toegang nodig tot enkele woningen in het gebouw. Zo kunnen we kijken hoe we de glasvezel van beneden naar boven naar alle woningen kunnen leggen.

In het kort

  • De technisch voorbereider is te herkennen aan het groene hesje met een KPN-logo. Ook kan hij zich altijd legitimeren met een KPN pas.
  • De afspraak met de technisch voorbereider duurt ongeveer 1 uur.
  • We sturen bewoners ook informatie wanneer we starten met de aanleg van glasvezel in de buurt.

Extra handig

Er zijn een aantal dingen die je kan doen om de bewoners voor te bereiden op de aanleg van glasvezel.

  • Stuur een appje of een mail naar de bewoners dat een technisch voorbereider het gebouw gaat bekijken. Zo weten de bewoners dat ze ons kunnen verwachten. Zo kan je de verschillende mensen achter glasvezel herkennen
  • Plan alvast een Algemene Leden Vergadering (ALV) in met jouw VvE. In deze ALV kan je onze manier van aanleggen bespreken met de andere leden, voordat je akkoord geeft op het installatiedocument.

Vraag de aannemer om een poster om op te hangen in het gebouw. Op deze posters lezen de bewoners dat ze glasvezel van KPN krijgen.

Veelgestelde vragen over ons glasvezelnetwerk

Artikel delen
Tags
Labels: